Únor 2018

SMRT NEJLEPŠÍHO PŘÍTELE

8. února 2018 v 17:30 | DANNY |  NÁZORY
Tohle to je takový téma o kterým se na internetu asi moc nemluví. Poslední dobou jsem tu nebyl aktivní, protože mi umřel pejsek. Měl jsem anglického kokršpaněla, jmenovala se Salinka a bylo jí už 16, takže byla stará, umřela na stáří, nestalo se nic jako nějaká tragédie, i když tohle tragédie pro mě je.
Já si myslím, že smrt jako taková je téma, který je hrozně smutný a bolestivý. Hodně lidí o tom nemluví, protože je to takový špatný a tak.
Když vlastně umřela Salinka, tak jsem to tušil, ale člověk nad tím prostě nechce přemýšlet, protože by mu bylo smutno. Člověk s tím tak nějak počítá, že to přijde, ale na tuhle věc se absolutně nejde nějak připravit, protože to je takový šok, že najednou se to prostě stane a už je jako po všem. Já jsem z toho byl zničený hodně, protože to bylo zvířátko, který semnou bylo skoro celý život, vlastně s vámi ten pejsek roste a je to jako váš sourozenec a najednou tady jako není. Nejhorší na tom bylo se s tím smířit, protože jste na ní zvyklý a teďka ten pejsek jako už není, a ani nebude. Já si myslím, že tohle možná nepochopí lidi, co žádný zvíře nemají, ale určitě to pochopí lidé, co o někoho někdy v životě přišli. Několikrát jsem se setkal s lidmi, co zvířata nemají a mluví o nich jako o nějaké obtíži, nebo že by je nechtěli, to je v pohodě, ale myslím, že tohle, když vám zvíře odejde, nebo umře, tak to dokážou pochopit jenom lidi, co to zvíře mají, protože to není jenom nějaká hračka nebo mazlíček, ale je to vyloženě i jako člen rodiny a fakt to jako bolí.
Ono je jako těžký říct, jak se vyrovnat se smrtí blízkého ale myslím si, že všemu pomůže čas. Myslím si, že nejvíc si pomůžete vy samy sobě, když si uvědomíte, že vlastně JE TO ŽIVOT. To je podle mě to nejdůležitější přijmout, že se takový věci dějí, je to strašný, je to hrozně smutný, ale je to prostě život a já jako věřím tomu, že Salinka třeba teď někde tady lítá, že jí ta duše odletěla a ona mi tady třeba naráží jako ptáček do okna jo :D Už se to snažím brát víc pozitivně, samozřejmě ze začátku to bylo těžký - nenáviděl jsem život, lidi, nenáviděl jsem všechno, myslel jsem si že je svět nespravedlivý ale postupem času jako si člověk uvědomí, že je to v pořádku, je to přirozený koloběh života. Nikdo tady nemůžeme být věčně a myslím si, že tomu zvířeti je dobře, už si někde lítá, nic ho netrápí, nic ho nebolí a je to život. Pro mě nejvíc bylo si to přehoupnout v té hlavě, protože vím, že kdybych se tomu poddal, tak se nic jako nevyřeší. Tak jsem chtěl říct, že nejdůležitější je si to přepnout v hlavě a být v pohodě a nemyslet na to. Tím nemyslím vytěsnit to, co se stalo, protože to se podle mě úplně nedá. Tenhle článek není návod na to jak se na to připravit, protože jak píšu - na to se připravit nejde.