Listopad 2016

VÝSLEDKY CZECH BLOG AWARDS 2016!

28. listopadu 2016 v 17:31 | DANNY |  NOVINKY
Ano, ano, ano, je tu další informativní článek. V první řadě Vám chci hrozně moc poděkovat za vaše hlasy v Czech Blog Awards 2016 v kategorii Bloger roku. A jak to vše dopadlo? Nominováno bylo cca 40 blogerů a vy jste mě dostali na krásné 13.místo! Mile mě to překvapilo, blog nemám ani rok a už jste mě vyšvihli tak vysoko, cením si toho :)
A na co se můžete ještě těšit? Do konce roku vydám minimálně 3 názorové články (teda chtěl bych :D) a bližší informace o Craftconu 2016 v Brně, kde budu účinkovat jako host.
Nenapadá mě teďka jak tento článek plný určitě skvělých informací a radosti (lol) ukončit, takže prostě čau, čau a čekujte blog a další sociální sítě, které máte vždy vepsané v fotce, která je vždy pod článkem - pro ty, kdo by si toho ještě nevšiml, jo :D


ANOREXIE

4. listopadu 2016 v 16:22 | DANNY |  NÁZORY
NEZAPOMEŇTE PRO MĚ HLASOVAT V BLOGER ROKU 2016: TADY

Slíbil jsem Vám, že další článek bude zase názorový, tak tady ho máte! :) Dnes bych Vám chtěl něco málo napsat o nemoci zvanou Anorexie. Ano, tohle téma bude o trochu vážnější než ostatní bývají.
První bych Vám asi měl vysvětlit rozdíl mezi anorexii a bulimii, protože spousta lidí to zaměňuje nebo v tom nevidí žádný rozdíl - což se sakra pletou. Nehodlám Vám tu ale dělat hodinovou přednášku, protože každý už má té školy dost, že ano, tak jenom zkráceně. Anorexie je mentální porucha, kdy nemocný člověk odmítá přijímat potravu, snaží se nárazově zhubnout a v mnoha případech končí smrtí. Bulimie je svým způsobem také nemoc, ale s tím rozdílem, že nemocný střídá stav přežírání se stavem naštvanosti na sebe samého, kdy to jídlo násilně vyzvrací. Podle mého názoru je anorexie daleko závažnější a proto bych se tu chtěl o ní zmínit, nehledě na to, že to je pro mě silná záležitost, protože si má nejlepší kamarádka tímhle zkurveným obdobím prošla. (Ale už je v pořádku, protože Danny je hrdina a zachránil její svět, lol.)
Nejhorší je, že tohle svinstvo začíná ve věku, kdy jsou holky v pubertě a je těžký s nimi mluvit o vážnějších problémech. Většinou za tím stojí problémy v rodině, ve škole, ale také mají na to silný vliv média, kde jsou na titulních stránkách dokonale zphotoshopované modelky a celebrity, které mohou být pro slečny vzorem a tak chtějí být jako ony. Nechci tady zajíždět do detailů, všichni víme jak to vypadá a jak to chodí, ale ta nejdůležitější věc je - Nesnažte se zhubnout tak moc, aby jste dostali anorexii a taky neodsuzujte slečny, které zrovna neváží 20 kilo i s postelí. Ikdyž někdo váží 532 kilo, tak ať si klidně váží, každá holka je nějakým způsobem krásná a výjimečná.
Tohle byl trošku delší názor a dalo by se o tom polemizovat ještě hodně dlouho, ale myslím, že to takhle stačí (navíc dlouhý články nikoho nebaví, známe to - moc textu :D) a snad jsem pár lidem opět otevřel oči a donutil se nad tímto tématem pozastavit :)